Adres: ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań

Pokazy Polowe na terenie koncernu Nordzucker

Spotkania z plantatorami na teranie Koncernu Nordzucker odbyły się:

        W gospodarstwie pana Andrzeja Wiśniewskiego w miejscowości Sławkowo, rejon plantacyjny Zakładu Chełmży. W spotkaniu udział wzięli: były v-ce minister rolnictwa  Jan Krzysztof Ardanowski,  Wojewódzki Inspektor Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych  w Bydgoszczy Marek Szczygielski, plantatorzy buraka cukrowego  zrzeszeni w grupie producenckiej „BETA”. Demonstracje pokazali i omówili przedstawiciele WHBC – Ryszard Momot i Krzysztof Kurek.

       W gospodarstwie pana Andrzeja Papisa w miejscowości Konin koło Pniew. W spotkaniu udział wzięli plantatorzy buraka cukrowego, prezesi spółdzielni produkcyjnych i spółek rolnych, oraz właściciele dużych gospodarstw rolnych. Zaproszeni zostali także właściciele firm usługowych i spedycyjnych. Goścmi byli również przedstawiciele służby surowcowej cukrowni oraz prezes Wielkopolskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o. w Poznaniu  dr Bernard Słoma i specjalista ds. marketingu Krzysztof Kurek.

     W trakcie spotkań uczestnicy wymieniali się poglądami na temat odmian oferowanych przez Wielkopolska Hodowlę Buraka Cukrowego Sp. z o.o. oraz mogli przekonać o jakości naszych nasion, które były zaprezentowane na poletkach doświadczalnych. Odmiany te to: Huzar, Boryna, Zosia, Balladyna oraz Aldona, można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.  

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości przeprowadzenia tak specjalistycznych pokazów, a plantatorom za przybycie i ożwioną wymianę poglądów.  Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie również będziemy mieli możliwość gościć Państwa na naszych poletkach doświadczalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.
Telefon:
61 8 306 511

E-mail:
whbc@whbc.pl

Adres:
ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań