Adres: ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań

Majątek Rogalin 24.07.2013 r. – Demoplantacja

Dnia 25 lipca 2013 w Majątku Rogalin odbył się pokaz polowy odmian buraka cukrowego hodowli WHBC Sp. z o. o. W spotkaniu wzięli udział plantatorzy z rejonu działania koncernów P&L Polska S.A. i Nordzucker Polska S.A. oraz przedstawiciele cukrowni. Mogliśmy podziwiać jak wspaniale radzą sobie w warunkach słabszych gleb i suszy odmiany naszej hodowli. W spotkaniu uczestniczył i wystąpił z prelekcją Paul Townson hodowca z firmy Lion Seeds, z którą to współpracujemy w zakresie hodowli twórczej jak i zachowawczej. Przybliżył nam min. jakie kierunki hodowli odpornościowej obrała nasza firma.

Pan Jerzy Włodarczak z firmy Spedytor, która wykonała perfekcyjnie siew buraków na polu Majątku Rogalin, przedstawił możliwości siewnika Master, firmy Köckerling.

O historii i teraźniejszości Majątku Rogalin opowiedział nasz Gospodarz. Po jego wystąpieniu grono przyjaciół Majątku Rogalin na pewno się powiększy. Miłym akcentem był poczęstunek z przepysznego pieczonego jagnięcia ( z którego słynie Majątek) oraz losowanie nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.
Telefon:
61 8 306 511

E-mail:
whbc@whbc.pl

Adres:
ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań