Adres: ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań

Dni Pola 2014

Dni Buraka 2014

         Dobiegły już końca Dni Buraka 2014. Mieliśmy przyjemność i możliwość spotkać się z plantatorami w wielu ciekawych miejscach. Już 5-go czerwca spotkaliśmy się w Szapsku (woj. mazowieckie) na polach demonstracyjnych Pfeifer & Langen Glinojeck S.A. Dzięki prezentowanej kolekcji odmian plantatorzy poznali najnowsze odmiany buraka cukrowego polskiego rynku oraz kombinacje ochrony roślin. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne systemy uprawy pozwalające na obniżenie jej kosztów.

              Spotkanie plantatorów buraka cukrowego z rejonów Opalenicy i Chełmży (Nordzucker Polska S.A. ) odbyło się 17 czerwca w gospodarstwie Zespołu Szkół RCKU w Trzciance k/Opalenicy. Tutaj również zaprezentowano szereg interesujących tematów pogłębiających wiedzę o uprawie buraka cukrowego – siew, nawożenie, ochrona roślin. Imprezie towarzyszyła też wystawa maszyn rolniczych.

         Dzień Buraka Krajowej Spółki Cukrowej S.A. odbył się w miejscowości Staw – woj. lubelskie. Tutaj również mogliśmy zaprezentować plantatorom potencjał naszych odmian – znane już Tadeusz i Huzar – jak i najnowsze – Telimena i Piast. Ciekawy program imprezy sprowadził rzesze odwiedzających.

        Spotkanie z plantatorami Südzucker Polska S.A. miało miejsce 6 lipca w Śmiłowie k/Sandomierza. Przy okazji pokazów pracy nowoczesnego sprzętu rolniczego i prezentacji produktów firm nasiennych, nawozowych i chemicznych nie zabrakło atrakcji dla miłego spędzenia czasu dla całych rodzin.

Zapraszamy już na kolejne Spotkania w 2015 roku !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.
Telefon:
61 8 306 511

E-mail:
whbc@whbc.pl

Adres:
ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań