Adres: ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań

Dni Pola 2011

Dzień Buraka Pfeifer&Langen

Tegoroczne Dni Pola poświęcone uprawie buraka cukrowego rozpoczął Dzień Buraka zorganizowany 9 czerwca w Zieleniu k/ Kowalewa, zorganizowany przez Pfeifer&Langen Glinojeck S.A. Firmy dostarczające środki produkcji zaprezentowały swoje najnowsze produkty i technologie w uprawie buraka cukrowego. Plantatorzy mieli okazję w jednym miejscu porównać najbardziej popularne odmiany buraka na rynku jak i nowości z firm hodowlanych. Pomimo wcześniejszych, trudnych warunków pogodowych w początkowej wegetacji roślin, poletka prezentowały się już okazale. My również mogliśmy pochwalić się naszymi odmianami, zarówno znaną już dobrze plantatorom Boryną, coraz bardziej rozpowszechnionym Huzarem jak i nowo zarejestrowanym Tadeuszem, również odpornym na wirus rizomani.

Dzień Buraka KSC S.A.

Po raz dziewiąty w historii mogliśmy spotkać się na Dniu Buraka organizowanym przez Krajową Spółkę Cukrową. Odbył się on na żyznych polach RZD w Werbkowicach (lubelskie) 14 czerwca. Obok licznie wystawiających się hodowców odmian buraka cukrowego, producentów nawozów, środków ochrony roślin i maszyn, przybyło wielu plantatorów i to nie tylko z rejonu Lubelszczyzny. Wśród 33 prezentowanych odmian nie zabrakło powszechnie docenianych naszych odmian Aldona i Balladyna, oraz nowszych Huzar i Tadeusz. Duże zainteresowanie wzbudził pięknie prezentujący się w swym pokroju Huzar – odporny na wirus rizomani, dający wysoki plon technologiczny cukru. Liczymy, iż odmiana ta będzie ofensywnie zdobywać pola plantatorów KSC już w przyszłym roku.

Dzień Buraka Nordzucker Polska S.A.

Kolejną wspaniałą imprezą polową okazał się Dzień Buraka w Sławkowie k/Chełmży zorganizowanym na polach GR Państwa Wiśniewskich przez Nordzucker Polska. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wielu plantatorów do zwiedzania poletek z demonstracjami odmianowymi, herbicydowymi, uprawowymi i nawozowymi. Okazale prezentowały się nasze odmiany Boryna i Huzar, które osiągnęły obsady roślin, kolejno po 110 300 i 104 600 na hektar. Nie zabrakło też bezpośrednich konsultacji z przedstawicielami obecnych tu firm działających na rzecz uprawy buraka cukrowego. Niezwykle cenimy sobie rozmowy z Państwem, które również dla nas stanowią dodatkowy impuls w naszej pracy.

Dzień Buraka Südzucker Polska S.A.

W pierwszą niedzielę lipca na polach GR Państwa Siatkowskich w Polwicy k/Domaniewa odbył się kolejny Dzień Buraka grupy Sϋdzucker Polska S.A. Pomimo deszczowej pogody plantatorzy dzielnie korzystali z możliwości zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w uprawie buraka cukrowego. Prezentowany na poletku odmianowym Huzar dobitnie wyrażał swój potencjał plonotwórczy. Ufamy, iż ta interesująca odmiana również podbije pola goszczących tu plantatorów. Cieszymy się, iż niezwykły catering na naszym stoisku, również wniósł nieco przyjemności w tym Dniu.

 Dziękujmy za Państwa wizyty na naszych poletkach i stoisku !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.
Telefon:
61 8 306 511

E-mail:
whbc@whbc.pl

Adres:
ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań