Adres: ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań

Dni Buraka 2012

                 Dzień Pola Pfeifer & Langen S.A. w Borkowie Wielkim koło Sierpca  6 czerwca, otworzył cykl corocznych spotkań polowych z plantatorami buraka cukrowego. Uczestnicy mogli zapoznać się z nowymi odmianami buraka cukrowego oraz technologiami pobudzania nasion. W zakresie ochrony herbicydowej porównywano jej koszty wg różnych programów firm chemicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się technologie uproszczonej uprawy buraka cukrowego.

     Kolejnym Dniem Buraka było spotkanie w Nordzucker Polska S.A. w dniu 20 czerwca na polach Zespołu Szkół Rolniczego Kształcenia Ustawicznego im. Generała Dezyderego Chłapowskiego w Trzciance koło Opalenicy. Obok prezentacji kolekcji odmian firm hodowlanych i innych środków produkcji wykorzystywanych w uprawie buraka cukrowego korzystano z konsultacji expertów i wymiany doświadczeń zdobywanych przy produkcji buraków.

      Po raz dziesiąty mogliśmy spotkać się w Dniu Buraka organizowanym przez Krajową Spółkę Cukrową S.A., który odbył się 21 czerwca w Suchodębiu – woj. łódzkie. Przedstawiono liczne bloki tematyczne firm nasiennych i chemicznych, w tym z nawozami dolistnymi i biostymulatorami. Była to kolejna okazja do ciekawych spotkań  oraz rozmów plantatorów, cukrowników i producentów środków chemicznych.

Dzień Buraka Südzucker Polska S.A. odbył się w pierwszą niedzielę lipca w Starym Siole w województwie podkarpackim. Oprócz przedstawionej części merytorycznej przygotowano szereg atrakcji dla plantatorów i ich rodzin przy czynnym udziale branży cukrowniczej i przedstawicielami firm hodowlano-nasiennych i chemicznych.

Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Spółka z o. o. czynnie brała udział we wszystkich tych spotkaniach prezentując Państwu znane już odmiany – Boryna, Balladyna i Huzar. Z przyjemnością mogliśmy zaprezentować też plantatorom naszą najnowszą odmianę TADEUSZ, zarejestrowaną w 2011r.

Dziękując Państwu za wizyty na naszych poletkach odmianowych, ufamy, że mogliśmy też umilić Państwu czas biesiadując nieco wspólnie z wielkopolską gościnnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.
Telefon:
61 8 306 511

E-mail:
whbc@whbc.pl

Adres:
ul. Kopanina 28/36, 60-105 Poznań